Історія європейської школи для російськомовних торакальних хірургів

Історія становлення Європейської хірургічної школи для російськомовних торакальних хірургів тісно пов’язана з історією створення Асоціації торакальних хірургів України.

Ідея створення громадської організації, яка взялася б всіляко сприяти розвитку торакальної хірургічної науки, навчання українських лікарів новим технологіям у медицині і т.д., стала поширюватися в колі торакальних хірургів і знаходити там всіляку підтримку давно.

Серйозно про створення Асоціації заговорили в 2003 році в м Херсоні, коли в рамках науково-практичної конференції, присвяченої 40-річчю торакальної хірургії в Херсонській області, зібралися провідні торакальні хірурги України, всі головні фахівці з торакальної хірургії областей України, відомі практичні лікарі та науковці.

Провідні професори стояли біля витоків заснування організації, розробки її перших статутних документів.

Восени 2009 року, завдяки старанням Макарова О.В., Радіонова Б.В., Гетьмана В.Г. Сокура П.П., Багірова М.М., Калабухов І.А., Велігоцька М.М. і урсола Г.Н. торакальні хірурги змогли зібратися і прийняти остаточне рішення про створення Асоціації торакальних хірургів.

У жовтні 2010 року, завдяки підтримці Кіровоградської обласної державної адміністрації, Кіровоградської обласної ради в м Кіровограді відбулася міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми торакальної хірургії», яка показала, що Україна славиться не тільки своїми спортсменами і художниками, а має ще потужний потенціал наукових і практичних медичних кадрів.

Ця конференція стала кроком для обміну досвідом з колегами з Європейського торакального суспільства, де Європейська торакальна хірургічна школа – це постійно діючий навчальний (теоретичний і практичний) курс для фахівців в області торакальної хірургії. Школа працює під керівництвом Європейського товариства торакальних хірургів (ESTS). Її діяльність контролюється Радою Європейського товариства торакальних хірургів. Президентом ESTS в 2011 році в м Марсель був обраний Паскаль Тома. Директором школи є провідний торакальний хірург Італії Федеріко Венуті.

Під час конференції в Кіровограді були проведені переговори з представником Європейського товариства торакальних хірургів, екс-президентом ESTS професором Лауреано Моллінсом щодо організації Європейської хірургічної школи для російськомовних торакальних хірургів, які увінчалися успіхом.

Результати переговорів з професором Моллінсом обговорили на спільному засіданні членів Асоціації торакальних хірургів України. Збори одноголосно підтримав рішення Правління Асоціації про співпрацю з ESTS і підставі Європейської торакальної хірургічної школи для російськомовних торакальних хірургів Східної Європи, Азії, Африки і країн пострадянського простору.

Представники європейських країн і країн Азії і Африки переконалися, що українські лікарі багаті знаннями і практичними навичками і можуть на рівних співпрацювати з потужними клініками Європи в напрямку розвитку торакальної хірургії, її анестезіологічного забезпечення. І центром цієї співпраці став Кіровоград.

На Раді Європейського торакального суспільства (ESTS) місцем проведення Першої Європейської торакальної хірургічної школи для торакальних хірургів Східної Європи, яка відбулася 4-5 листопада 2011 року, був обраний саме місто Кіровоград.

Перша торакальна школа для російськомовних торакальних хірургів надала можливість лікарям-хірургам з України, Росії та інших країн пострадянського простору придбати новий досвід, медичні знання в області інноваційних методик лікування торакальних патологій з перспективою подальшого постійного обміну практичним досвідом на базі кращих клінік Європи. Навчання лікарів проходило під керівництвом досвідчених професорів – лекторів Європейського товариства торакальних хірургів. Дана школа інтегрована на набутих знань, умінь, навичок в щоденній боротьбі за відновлення здоров’я і порятунок життя людей.

НАЗАД