Амосов Н.М.

6 декабря 2013 года выдающемуся хирургу, кардиологу, Человеку исполнилось бы 100 лет со Дня рождения…

Amosov100

Фотографии Амосова Н. М. Фильм об Амосове Н. М.

20 грудня 2013 року Всеукраїнська громадська організація «Асоціація торакальних хірургів України» за сприяння управління охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації та за підтримки приватного підприємства приватної виробничої фірми «Ацинус» та приватного підприємства «лікарня Святого Луки» провела міжобласну науково-практичну конференцію «Актуальні питання хірургії серця та магістральних судин».

Конференція проводилася в рамках заходів, присвячених 100-річчю з Дня народження видатного хірурга, академіка Миколи Михайловича Амосова і стала завершальним етапом 2013 року, оголошеного ЮНЕСКО роком М.М. Амосова в медицині.

У конференції взяли участь 72 учасника з 5 регіонів України (Київська, Херсонська, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська області).

Почесними гостями конференції стали:

  • митрополит Черкаський і Канівський Софроній;
  • Урсуленко Василь Іванович, лауреат Державної премії України, доктор медичних наук, старший науковий співробітник Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова НАМН України;
  • Кравченко Іван Миколайович, д. мед. н., головний науковий співробітник Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова НАМН України;
  • Залевський Валерій Павлович, завідувач відділення хірургії складних порушень серцевого ритму та електрокардіостимуляції з рентген операційною Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова НАМН України.

Учасники конференції переглянули документальний фільм «Амосов – 100-летие», який знімався за особистого продюсування доньки академіка М.М.Амосова — Амосової Катерини Миколаївни; виконали наукову програму та побували на виставці у галереї «Єлисаветград», що була організована також за підтримки Амосової К.М., яка надала фотографії з власного сімейного архіву.

Особливу атмосферу доброти і вдячності створили пацієнти, яким Микола Михайлович Амосов подарував друге життя, зробивши операцію на серці, та учні і колеги академіка, які також були присутні на конференції. Їхні спогади надихали, а сльози щирості вказували на визначну роль Великої Людини в їх людській та професійній  подальшій долі.