Антиаритмічний препарат пов’язаний з розвитком раку

Один з широко поширених антиаритмічни хпрепаратів може підвищувати ризик розвитку раку, особливо у чоловіків і людей, які отримують високі дози. Про це повідомив журнал Cancer.

Аміодарон був схвалений для лікування аритмій у 1985 році. Оскільки це жиророзчинний препарат, він довго виводиться, його великі кількості можуть накопичуватися в м’яких тканинах після тривалого застосування. Раніше вже повідомлялося про те, що аміодарон може збільшувати частоту раку, але великих досліджень не проводилося.

Для вивчення цього питання Вінсент Йі-Фонг Су з Veterans General Hospital в Тайвані разом з колегами вивчив дані про 6 418 пацієнтів, які отримували ліки. За учасниками спостерігали в середньому 2,57 року. У 280 пацієнтів за цей період розвинувся рак. У людей, які отримували високі кумулятивні дози аміодарону протягом першого року, відзначалося зростання ризику розвитку раку.

Пацієнти з обома факторами ризику продемонстрували зростання ризику розвитку раку на 46%. Навіть після поправки результатів з урахуванням статі, віку і супутніх патологій, люди, які отримують високу дозу аміодарону, мали підвищений ризик розвитку раку.

«Ми вважаємо, що про випадки раку необхідно акуратно повідомляти в майбутніх дослідженнях аміодарону. Також необхідні подальші дослідження цього питання. Також, при виписуванні ліків, лікарі повинні пам’ятати, що він може підвищувати ризик раку », – пишуть автори.

http://medstrana.com/news/4751/#onkology-hematolojy/