Вчені пропонують нові біомаркери для раку стравоходу

Біомаркери можуть допомогти передбачити перехід стравоходу Барретта в аденокарциному стравоходу. Серія показників експресії мікро-РНК може допомогти визначити прогресію передракового стану у рак, повідомляється в Cancer Prevention Research.

 «У порівнянні з рідкісними видами раку, які представляють лише 5% усіх злоякісних пухлин стравоходу в США, частота аденокарциноми різко зростає, зафіксовано зростання частоти в 6 разів за останні 30 років », – сказав Ксіфенг Ву, завідувач відділом епідеміології Кафедри профілактики раку та популяційних досліджень.

У фокусі дослідження Ву і колег виявилися мікро-РНК. Вчені показали, що аберрантним експресія мікро-РНК залучена у розвиток раку. Вони порівняли сотні мікро-РНК клітин нормального стравоходу, при стравоході Барретта і при аденокарцинома різних стадій. Було виявлено велику кількість відмінностей експресії в різних гістологічних фазах.

«Експресія мікро-РНК при стравоході Барретта і аденокарцинома була досить схожою … Ці аберації в експресії мікро-РНК можуть вести до більш пізнім подіям, що викликають розвиток аденокарциноми », – говорить Ву.

Вчені також виявили кілька мікро-РНК, які відрізнялися при стравоході Барретта і аденокарцинома. Конкретно – деактивація мікро-РНК miR-375 і активація п’яти мікро-РНК miR-17-92 і ідентичних сімейств, судячи з усього, відрізняють стравохід Баррета від аденокарциноми стравоходу.

Вчені вважають, що ці генні особливості – обіцяють біомаркери розвитку аденокарціноси стравоходу і потенційні мішені для лікування.

http://medstrana.com/news/4676/#onkology-hematolojy/