Унікальна операція в РФ: пацієнтка заговорила після пересадки трахеї і частини гортані

Вперше у світі спільна бригада лікарів зі Швеції та Росії провела пересадку штучної трахеї і частини гортані, з використанням власних клітин пацієнта.

Ця операція стала можливою завдяки федеральному проекту по залученню провідних вчених в російські вузи, відомому під назвою “Мегагрант”. Ті, хто робили цю неймовірну операцію, виграли грант уряду Росії.

Операція тривала 5 з гаком годин. Хірурги спочатку по шматочках витягли зруйновану трахею, потім на її місце помістили біопротез. Копітка робота, якій передувала ще більш ретельна підготовка.

Вчені та медики готувалися до трансплантації майже півроку. Спеціально для цього дня ними була створена унікальна технологія. Напередодні лікарі постаралися прорахувати по хвилинах майбутню операцію, адже поруч з місцем розрізу знаходяться голосові зв’язки, які не можна зачепити. За тим, як проходить перша в світі пересадка штучної трахеї і частини гортані, стежать хірурги, які приїхали з різних країн.

Для Росії це унікальний досвід – раніше в країні пересаджували тільки донорські трахеї. Це і небезпечно, і доводилося довго чекати відповідний орган. Тепер їх створюють в лабораторії. Гнучкий і пружний каркас зроблений з синтетичного матеріалу, з схожого виробляють пластикові пляшки.

Матеріал, який використовується для створення цього каркаса – досить пружний і гнучкий, щоб трахея була рухлива. Каркас виготовили за індивідуальними мірками, знятим з пацієнта. Потім помістили в біореактор, де обробили власними клітинами пацієнтки, виділеними з її кісткового мозку. Через два дні на каркасі утворилася жива тканина. Спостерігали за цим цілодобово. У стерильному приміщенні намагалися навіть не розмовляти, спілкувалися мовою жестів. Виготовлений таким чином орган практично нічим не відрізняється від справжнього.

Немає нікого ризику відторгнення, тому що цей матеріал абсолютно можна порівняти з організмом пацієнта. Так що не треба приймати іммуноподавляющего препарати.

Детальніше у відеосюжеті: http://www.eurolab.ua/news/global/47327/

Leave a Reply