Вчені відкрили новий біомаркер мезотеліоми

Міжнародна команда дослідників виявила, що білок HMGB1 є найважливішою складовою патогенезу злоякісної мезотеліоми, однією з найнебезпечніших форм раку, тісно пов’язаної з впливом азбесту і еріоціта на організм.

Як показала нова робота вчених під керівництвом експертів з університету Гаваїв, білок HMGB1 грає вирішальну роль в розвитку злоякісної мезотеліоми. Дослідження детально розглядає процес, що викликає зростання мезотеліоми, і дає вченим можливість розробити цілеспрямовані методи лікування цього захворювання. Результати роботи були опубліковані в липневому випуску журналу Cancer Research.

Мезотеліома є агресивним раковим захворюванням, яке, як правило, діагностують на пізніх стадіях, і яке з трудом подається лікуванню. Середня виживаність хворих після постановки діагнозу складає не більше року. Близько 5% пацієнтів, які отримали діагноз на ранніх стадіях розвитку хвороби, живуть 5-10 років і більше. Відкриття нового біомаркери може стати в нагоді для більш раннього виявлення захворювання, а також для створення ефективних стратегій профілактики і боротьби з цим видом раку.

Центр ракових досліджень в університеті Гаваїв є світовим лідером у вивченні мезотеліоми. Вчені центру брали участь у науковій роботі, результатом якої стало виявлення гена, що викликає мезотеліому (BAP1).

Мезотеліому пов’язують з виробничим і екологічним впливом азбесту. Еріоціт – це природні мінеральні волокна, які також можуть стати причиною розвитку мезотеліоми. У США діагностують приблизно 3000 випадків захворювання щорічно.

http://medstrana.com/news/4188/

Leave a Reply