10 біомаркерів для діагностики раку легенів

Панель, що складається з 10-ти сироваткових біомаркерів раку легенів, може запропонувати більш точну інтерпретацію виявлених на комп’ютерної томографії пухлин, уникаючи при цьому використання для діагностики інвазивної біопсії та рентгенологічних спостережень.

“КТ-скринінг для виявлення невизначеного легеневого вузла, є неспецифічним, але частим явищем у групах пацієнтів з високим ризиком і з курінням в анамнезі, що створює діагностичну дилему”, пише дослідник Вільям Бігбі, доктор філософії, і його колеги в квітневому випуску журналу торакальної онкології.

“Не дивлячись на те, що описана нами модель біомаркерів не може виявити кожен рак легенів, даний метод пропонує значне клінічне поліпшення в порівнянні з використанням для діагностики тільки КТ …. Крім того, пацієнти з вузлами, які було визначено як ракові при використанні методу біомаркерів, будуть спостерігатися протягом певного часу. Згідно зі стандартами надання медичної допомоги в разі, коли дані вузли будуть збільшуватися в розмірах, пацієнту проводять діагностичну біопсію “, говорять исследоват їли (журнал торакальної онкології 2012; .. 7: 698-708).

Доктор Бігбі з Університету Піттсбурга і його колеги наводять результати національного дослідження скринінгу легень (NLST), опубліковані в червні 2011 року, які вперше показали, що низько-дозного КТ скрининги серед завзятих курців можуть скоротити смертність від раку легенів на 20%. Але, як зазначив доктор Бігбі і його співавтори “переважна більшість” позитивних результатів в поточному дослідженні програми NLST виявилася помилковою після діагностичної оцінки.

Для поточного дослідження вчені спочатку оглядали “пілотну” групу з 56 пацієнтів з недрібноклітинний рак легені з реєстру онкологічного дослідного інституту Джорджії Купер при Університеті Піттсбурга. Ці випадки були зіставлені з 56 членами контрольної групи волонтерів з високим ризиком розвитку раку легенів з скринінгові дослідження легень у Піттсбурзі (PLuSS). Всі пацієнти контрольної групи, як було відомо, рак не хворіли. Автори проаналізували зразки сироватки в обох групах на наявність 70 потенційних біомаркерів, пов’язаних з раком.

“Разом, ці біомаркери включають широкий спектр чинників, отриманих як від господаря, так і від пухлини, які дозволяють провести широкий аналіз раку легенів / хост взаємодії і включають в себе ряд описаних вище епітеліальних ракових клітин, які також є серологічними маркерами”, пише дослідники . “Первинною метою даного дослідження було виявлення найбільш надійних біомаркерів, для визначення раку легенів і відповідних контрольних проб”.

Використовуючи алгоритм, вони зменшили області потенційних біомаркерів до восьми: пролактин, транстиретин, E-селектин, CC мотіф, тромбоспондин-1, хемокін 5, інгібітор міграції макрофагів, інгібітор активатора плазміногену 1 і рецептор тірозін- протеїнкінази ErbB-2.

“Як правило, ця модель різна в зразках з раком легенів і контрольних зразках« пілотної групи »з чутливістю 92,9% і специфічністю 87,5%,” як повідомили автори дослідження.

Зрештою, до панелі були додані два додаткових виду біомаркерів – цитокератин фрагмент 19-9 і сироватковий амілоїд білка – а також додатковий сліпий тестерної набір для контролю різних випадків (30 видів в кожній групі).

Вчені додають, що всі вузли, знайдені в контрольній групі залишалися клінічно доброякісними не менше 3 років після первинного виявлення.

“Серед стадії I / II пухлини легені, панель 10-біомаркерів неправильно класифікувала 15% від стадії I / II пухлини при використанні набору для верифікації, в порівнянні з 50% в стадії III / IV пухлини, що дає право припускати, що модель добре працює в дискримінаційне раку легенів на ранніх стадіях “, писав доктор Бігбі. “Зі специфікою 93,3%, моделі 10-біомаркерів [збалансована точність] – 89,2% в стадії I / II хвороби”.

Автори визнали, що панелей біомаркерів, представлених тут, не вистачило б для загального обстеження населення. Однак в клінічних умовах, серед пацієнтів з високим ризиком, модель “може дати клінічну корисність в керівництві інтерпретації КТ скринінгу, навіть у опромінених курців з ХОЗЛ і емфіземою,” заявив доктор Бігбі.

 

 

http://www.thoracicsurgerynews.com/news/general-thoracic/single-article/10-biomarkers-may-aid-lung-cancer-detection/94809da48725a507d375f8d021e3b01c.html

Перевод: Ольга Павлова

Leave a Reply