Поширення раку в реальному часі – унікальна технологія

Інноваційний підхід дозволив ученим виявити вільні ракові клітини в кровотоці пацієнтів з раком простати, рак молочної та підшлункової залози, що раніше було недосяжно. Це дає надію контролювати поширення раку в реальному часі, а також навчитися попереджати розвиток резистентності пухлини.

У статті, опублікованій в останньому випуску журналу видавництва IOP Publishing «Physical Biology», автори описують інноваційне програмне забезпечення, яке дозволяє одномоментно обробляти величезну кількість даних і виявляти в кровотоці рідкісні ракові клітини серед мільйонів здорових. Таким чином, можна не тільки з небаченою точністю і ефективністю виявляти клітини пухлини, а й простежити їх рух від тканин одних органів до інших.

Онколог клініки Біллінгса і провідний автор дослідження доктор Хорхе Ніева (Jorge Nieva) так прокоментував його результати: «Наша технологія дозволить вченим піти від мишей і клітинних культур і направити препарати до їх безпосередньої мети, не давши клітинам пухлини виробити резистентність».

«В майбутньому розроблений нами метод рідинної біопсії може змінити підхід до лікування раку. Підібравшись до хвороби в реальному часі, ми зможемо приймати правильні та своєчасні рішення, включаючи діагностику, предіктивне вибір терапії та аналіз розвитку хвороби », – додає старший автор технології, професор Петер Кун (Peter Kuhn).

Дослідникам з Онкологічного центру коледжу Скріппса в Ла Холла (Каліфорнія) за допомогою нової технології вдалося виявити в п’ять разів більше онкологічних клітин на міліметр крові у 80% з 20 пацієнтів з раком простати, 70% з 30 пацієнтів з раком молочної залози і 50% з 18 пацієнтів з раком підшлункової залози.

Нова технологія заснована на тому, що в окрашивающее флуоресцентне речовина додані антитіла, які «вицелівать» білки, що виробляються раковими клітинами, і прикріплюються до них, що дозволяє ефективно аналізувати просування і розвиток онкоклітин. «Таким чином, ми отримуємо детальний портрет шкідливих клітин, спійманих в процесі поширення по тілу. Ніколи раніше ми не могли про це навіть мріяти », – говорить фахівець з питань діагностики, провідний науковий співробітник команди Куна, Келлі Бетел (Kelly Bethel).

http://medstrana.com/news/3741/#onkology-hematolojy/

Leave a Reply