Вічний кардіостимулятор

Скоро кардіостимуляторы стануть вічними

 Мільйонам жителів планети щорічно імплантується кардіостимулятори, що задають серцю правильний ритм скорочення. Однак вони потребують періодичної заміни батарейок. У США створено кардіостимулятор нового типу, енергію якому буде давати … серце.

Кардіостимулятори з успіхом використовуються в кардіології вже понад півстоліття – вони за допомогою слабких електричних імпульсів повідомляють серцю правильну частоту биття. Це рятує життя хворим різними аритміями і деякими іншими захворюваннями.

Але ці мініатюрні водії ритму отримують живлення від батарей, і навіть найсучасніші акумулятори, що володіють підвищеною ємністю, рано чи пізно мають потребу в заміні, що вимагає хірургічної операції.

Американські дослідники з університету штату Мічиган в місті Енн Арбор (University of Michigan in Ann Arbor) створили принципово новий кардіостимулятор, який відрізняється від своїх попередників тим, що його харчування здійснюється від акумуляторної джерела, енергію якому дають скорочення самого серця.

Цей принцип багато років тому був реалізований в механічному годиннику, а пізніше, в 90-х роках ХХ століття так само стали заряджатися і мініатюрні акумулятори кварцових годин. Під час руху рук спеціальний пристрій перетворював механічні рухи в електричну енергію.

Тепер вченими з університету Мічигану створена для кардіостимулятора сама мініатюрна «динамо-машина» в світі, яка здатна перетворювати в електричну енергію вібрації грудної клітини, найбільш ритмічні і постійні з яких викликаються ударами серця.

«Динамо-машина »на основі пьезоматеріала настільки чутлива, що здатна виробляти електричний струм при будь-якій частоті пульсу і його наповнення. При цьому кількість виробленої енергії завжди в кілька разів більше, ніж потрібно для харчування водія ритму.

Джерело: http://www.health-ua.org

http://medexpert.org.ua/modules/news/article_storyid_4657.html

Leave a Reply