Аналіз циркулюючих ракових клітин в крові замінить біопсію легень

Аналіз циркулюючих ракових клітин в крові замінить біопсію легень

Вчені розробили метод аналізу циркулюючих пухлинних клітин в крові пацієнтів з недрібноклітинний рак легені. Цей метод дозволити лікарям відстежувати розвиток раку і допоможе в розробці нових методів лікування.

«Ми розробили надзвичайно чутливий тест, який може виявити мутації, присутні в циркулюючих пухлинних клітинах (ЦПК), і ми сподіваємося, що знаючи їх характеристики, ми зможемо знайти діагностичні та прогностичні маркери », – повідомляє Хайді С. Еріксон, доцент кафедри онкології голови та шиї в Університеті Техасу
.

Хоча дослідники виявили, що присутність ЦОК в крові пацієнтів з раком легенів пов’язано зі скороченням періоду виживання, лікарі не мали можливості проаналізувати фактичні ці клітини через низький їх рівня.

Вчені застосували метод з високою пропускною здатністю матриці-активованої лазерної десорбції і мас-спектрометрії для аналізу однонуклеотидних поліморфізмів. Цей надзвичайно чутливий аналіз з використанням мас-спектрометра дозволяє визначити точні генетичні мутації в ДНК декількох злоякісних клітин.

Виявлення цих мутацій дозволить лікарям стежити за ходом генетичних змін і контролювати рак, а також ефективність будь-якого лікування розпоряджається. Також дослідники зможуть визначити, яким чином розвивається рак і, можливо, визначити нові цілі терапії.

Аналіз крові, здатний замінити біопсію, зробить діагностику простіше і швидше.

http://medexpert.org.ua/modules/news/article_storyid_4556.html

Leave a Reply